Tady je volný překlad oznámení s mými komentáři.

TIP: karta crypto.com se po seškrtání všech výhod už moc nevyplatí. Lepší alternativou je Plutus. Přečtěte si recenzi.

Karty Crypto.com byly spuštěny v listopadu 2018 (v Česku tuším v roce 2020) a rychle se staly velmi populárními zejména kvůli štědrým bonusům (recenze). Aby provozovatel dle svých slov zajistil dlouhodobou udržitelnost, zavádí s účinností od 1. června 2022 00:00 UTC nepříliš hezké změny.

Snížení cashbacku

Držitelé karet s aktivním šestiměsíčním vkladem (stakem), kteří si zastakovali před 1. květnem 2022 13:00 UTC, budou i nadále získávat odměny za útratu v současné výši, dokud jejich 180 denní vklad nevyprší. Poté budou platit nová pravidla. Držitelé karet, kteří zastakují CRO po uplynutí 180 denní blokace, budou získávat cashback podle níže uvedeného rozpisu:

Card Tier Cashback bez staku CRO Cashback se stakem CRO
Midnight Blue 0 % 0 %
Ruby Steel 0 % 1 %
Royal Indigo / Jade Green 0 % 2 %
Icy White / Frosted Rose Gold 1 % 3 %
Obsidian 2 % 5 %

Zavedení maximálního cashbacku za měsíc

Aby toho nebylo málo, tak osekaný cashback je ještě více osekaný maximální měsíční částkou. V závislosti na aktuální úrovni karty je stanoven takto:

  • Ruby Steel $25
  • Royal Indigo / Jade Green $50

Pro držitele karet Icy White, Frosted Rose Gold a Obsidian není měsíční limit stanoven.

Revize odměn za staking CRO

Původně se úroky za staking zrušily úplně, ale po reakcích uživatelů vzalo crypto.com zpátečku. Co si o tom uživatelé myslí, je nejlépe vidět na kurzu CRO, který se po oznámení propadl o 20 %( ale pomalu se zvedá). Třeba se dočkáme ještě dalšího zmírnění úprav.

Kde koupit bitcoin?

Doporučuji používat české směnárny a burzy:

Coinmate: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.
Anycoin: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.

Držitelé karet Jade Green, Royal Indigo, Frosted Rose Gold, Icy White a Obsidian s aktivním šestiměsíčním vkladem, kteří zastakovali před 1. květnem 2022 13:00 UTC, budou i nadále získávat odměny v současné výši, dokud jim nevyprší 180 denní vklad. Poté budou platit nové sazby:

  • 8 % p.a. pro karty Obsidian, Icy White nebo Frosted Rose Gold
  • 4 % p.a. pro karty Jade Green nebo Royal Indigo.

U ostatních výhod nedochází k žádným změnám. I nadále budete dostávat 100% cashback za měsíční předplatné služeb, včetně Spotify, Netflix a Amazon Prime. Tyto služby se nepočítají do měsíčního limitu cashbacku. Držitelé karet Jade Green, Royal Indigo a dalších karet vyšší úrovně mohou i nadále využívat neomezený bezplatný vstup do letištních salónků LoungeKey™.

Dále ještě Crypto.com uvádí příklad, kolik může držitel karty Jade Green s aktivním stakem CRO ročně ušetřit. Problém je, že na Jade Green potřebujete zastakovat 4 000 dolarů, takže návratnost je přes osm let a pokud nikam nelétáte, je to ještě horší. Můj názor je, že pokud chcete dát někam na dlouhé roky 100 tisíc korun, tak je dejte do bitcoinu a Spotify a Netflix si normálně zaplaťte.

Benefit Úspora Roční úspora v USD
100% cashback Spotify $13.99 per month $167.88
100% cashback Netflix $13.99 per month $167.88
Vstup do letištního salónku $32 za návštěvu
4 návštěvy ročně
$128.00
Celková úspora $463.76

Závěr

Bez staku zablokovaného na 180 dní dostane většina lidí směšný cashback, protože mají karty Ruby Steel, případně Royal Indigo / Jade Green. Se zamčeným stakem dostanete trochu víc a procenta ze staku, ale chcete mít půlroku zamknuté peníze v shitcoinu, který může skončit na nule? Pokud věříte, že CRO půjde to the moon, smysl to dávat může, ale proč by mělo CRO růst na ceně, když pro většinu lidí pominul důvod ho držet? Útáhnou to tradeři na burze, kde je třeba držet CRO pro nižší poplatky?

Pokud hledáte čistě cashback, tak například u Binance karty dostanete 2 % za držení 1 BNB (aktuálně ani ne 400 $).

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu