Z různých veřejných zdrojů jsem posbírat tipy na kryptoměny, které se vyplatí v roce 2018 sledovat, případně i nakupovat. Tady jsou:

Mrkněte na aktuální předpověď pro rok 2019.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin je samozřejmost, je největší, nejznámější a často se kurz dalších měn odvíjí od něj. Při tvorbě portfolia pro rok 2018 bych rozhodně doporučoval mít okolo 50 % v bitcoinech. Nejjednodušeji nakoupíte na burzách Coinmate nebo Coinbase.

Litecoin (LTC)

Digitální stříbro by také nemělo v žádném portfoliu chybět. Cenu 500 USD za LTC považují mnozí za hotovu věc a viděl jsem i odhady mezi 1000 a 2000 USD za Litecoin. Úplně mimo to podle mě není, protože Bitcoin se čím dál více přestává hodit na běžné placení a právě Litecoin by ho měl postupně v roli platidla i pro malé částky nahrazovat. Proč se o něj zajímat? Nejjednodušeji nakoupíte na burzách Coinmate nebo Coinbase.

DigitalCash (DASH)

Anonymní měna, která se začíná reálně využívat k placení. Má podobné cíle jako Litecoin. Spekuluje se o tom, že se brzy objeví na burze Coinbase, což by podle mnohých vystřelilo cenu vzhůru. Koupit DASH můžete třeba na Binance.

Ripple (XRP)

Na Ripple je zajímavé to, že má podepsáno mnoho dohod s bankami – jeho cílem je stát se platformou pro posílání peněz mezi bankami. Jde trochu proti myšlence kryptoměn, protože je uzavřená a centralizovaná, ale zdá se, že jí to na popularitě nijak neubírá. I o ní se spekuluje, že se objeví na Coinbase. Koupit Ripple můžete třeba na Binance.

Monero (XMR)

Anonymní měna s nízkými poplatky. Na rozdíl od mnoha kryptoměn, které jsou vylepšenými kopiemi Bitcoinu, je Monero založené na jiném protokolu (CryptoNote). A do třetice i o něm se spekuluje, že bude dostupné na Coinbase. Koupit Monero můžete třeba na Binance.

Kde koupit bitcoin?

Doporučuji používat české směnárny a burzy:

Coinmate: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.
Anycoin: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.

Výše uvedené měny budou pravděpodobně jistota pro konzervativnější investory. Pokud se potvrdí spekulace, budou všechny dostupné na burze Coinbase, což jim udělá obrovské promo a zpřístupní jejich nakupování miliónům lidí. Pokud si namícháte portfolio z těchto pěti měn, pravděpodobně v roce 2018 neproděláte.

Pokud vám nevadí vyšší riziko a chcete si hrát s dalšími kryptoměnami, sledujte tyto:

Verge (XVG)

Anonymní měna s důrazem na ochranu soukromí. Rychlé a levné transakce.
Koupit můžete třeba na Binance.

Binance coin (BNB)

Kryptoměna platformy a burzy Binance. Používá ERC 20 token na Ethereu. Touto měnou můžete platit poplatky na burze Binance – ušetříte tak 50 %.

Cardano (ADA)

Cardano je podle autorů více než jen obyčejná kryptoměna, jde o technologickou platformu, která bude schopná provozovat finanční aplikace, které potřebujeme každý den. Podle autorů je také první blockchainovou měnou, která vznikla z vědecké filozofie.
Koupit můžete třeba na Binance.

Stellar (XLM)

Open source protokol pro výměnu peněz. Je nasazován neziskovými organizacemi zejména v rozvojových zemích, ale zajímá se o něj např. i IBM, se kterou Stellar uzavřel v říjnu 2017 partnerství . Původně fungovala na protokolu Ripple, ale později se od něj odtrhla.
Koupit můžete třeba na Binance.

Monaco (MCO)

Vydavatel karet pro placení kryptoměnami má vlastní coin. Pokud ho držíte, můžete mimo jiné dostat lepší kartu s cashbackem. O samotnou kartu můžete ale požádat i bez držení coinů. Jakmile se vydávání karet rozjede ve velkém, lze čekat růst ceny.
Koupit můžete třeba na Binance.

Bitshares (BTS)

Open source real-time platební platforma založená na blockchainu. Od března 2016 je projekt součástí balíčku Microsoft Azure Blockchain. Pro ověřování transakcí používá model Delegated Proof of Stake.
Koupit můžete třeba na Binance.

Tronix (TRX)

Protokol pro zábavní průmysl založený na blockchainu. Umožňuje každému uživateli volně publikovat a spravovat svá data a v decentralizované autonomní podobě rozhodovat o jejich distribuci a předplatném. Funguje na Ethereu na tokenu ERC20.
Koupit můžete třeba na Binance.

IOTA (IOT)

Kryptoměna řešící platby v internetu věcí. Angažuje se v ní Microsoft.
Koupit můžete třeba na Binance.

Vechain (VEN)

Usiluje o vybudování spolehlivého a distribuovaného podnikatelského ekosystému založeného blockchainu. Koupit můžete třeba na Binance.

Wawes (WAWES)

Blockchain platforma pro ukládání, obchodování, správu a vydávání digitálních dat.
Koupit můžete třeba na Binance.

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu