Druhý díl seriálu o tom, jak úplný začátečník zkouší aktivně obchodovat s kryptoměnami. Podívejte se, co se povedlo a nepovedlo v červenci.

Všechny díly seriálu najdete na tomto rozcestníku.

Nové znalosti

Díky sledování „kryptolidí“ na Twitteru jsem objevil svíčky zvané Heikin Ashi, které dávají zajímavý pohled na pohyb kurzu. Doporučuji přečíst si o nich více a pokud se vám zalíbí jako mně, začít je ve své strategii používat. Když jsem koukal do historie několika kryptoměn, dávaly tam Heikin Ashi zajímavé signály ke vstupu i výstupu z pozic. Jak jsem psal v prvním díle, mám rád jednoduché věci, nad kterými nemusím složitě přemýšlet a Heikin Ashi do této strategie hezky zapadají.

Rovněž na Twitteru u @dtcz proběhl tento šikovný tahák na svíčkové signály.

Moje obchodní strategie, resp. nástroje v ní, se kromě přidání Heikin Ashi nijak nezměnily a dále používám:

  • ADX (average directional movement index) – ten se mi líbí nejvíc, hezky funguje, viz dále
  • klasické klouzavé průměry (22 a 66 dní)
  • Fibonacciho linie

Utvrdil jsem se v tom, že mi na grafu nejvíce vyhovují denní svíčky (ať už normální, nebo výše zmíněné Heikin Ashi). Když uvažuji o obchodu, koukám se i na aktuální dění na menším timeframe.

Jak to šlo v červenci

V červenci jsem dokoupil trochu BTC za cenu $10 200 a naředil tak červnový nákup za $12 800, u kterého jsem měl pocit, že Bitcoin poletí na nová ATH a že by bylo dobré trochu přikoupit. K Bitcoinu mám pořád takový hodlující vztah, takže mám problém ho při poklesu prodávat. Na tom budu muset zapracovat 🙂

Z altcoinů mi zůstává v trading portfoliu

  • MATIC – onen hodně nepovedený obchod bez stop lossu, kdy už si pak říkáte, že je to jedno a vysedíte to, dokud se kurz neotočí, aktuálně -52 % (ale jsou v něm fakt jen drobné)

Nákupy a prodeje

  • po lehce ziskovém obchodu na NEO v červnu jsem do něj v červenci opět naskočil a zatím to úplně dobré není – aktuálně -16 %. Přitom se dal realizovat zisk kolem 10 %, ale já mířil výš a neuřídil. Uvidíme, jak se NEO vyvine dál. Docela mu věřím.
  • hezký nákup se mi povedl na NANO, kde ukázkově zafungoval ADX ukazatel. NANO je jeden z mála altcoinů ve stoupajícím trendu a věřím, že to může dotáhnout vysoko. U tohoto obchodu člověk řeší ty příjemné otázky – vybrat si 25 % zisku nebo ještě počkat? 🙂

Takto vypadaly nákupy na grafu

Kde koupit bitcoin?

Doporučuji používat české směnárny a burzy:

Coinmate: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.
Anycoin: Přečtěte si mojí recenzi, nebo se rovnou zaregistrujte.

Pro anonymní nákup použijte českou aplikaci Vexl nebo bitcoinmat.

Červenec hodnotím jako úspěšný. Nijak jsem nebláznil a když se něco nesemele na NANO, bude můj druhý měsíc v tradingu hezky v zisku. Samozřejmě, že trochu mrzí pád BTC, ale u něj věřím, že se dříve či později vydá na nové ATH, takže jediné, co mě mrzí trochu víc je to, že jsem část neprodal za 12 000 $ a nedokoupil za 9 500 $, na tom budu fakt muset zapracovat.

Mé nástroje

Pokud jste nečetli předchozí díl, tak tady je ještě shrnutí nástrojů, které používám:

Plány na srpen

Moc si jich nedělám, protože hlavním plánem je dovolená a z pláže se asi nebudu pouštět do žádných větších akcí, jak říká klasik 🙂 Určitě budu sledovat své NANO a po očku ostatní altcoiny, zda se některý nevydá na cestu na sever.

Máte nějaké dotazy nebo rady? Podělte se v diskusi.

Čtěte dále:

Líbilo? Pomohl vám článek?

Dejte to najevo pár satoshi. Potěší mě libovolná částka.

Ukázat adresu